دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

 آشپزخانه مهم ترین بخش یک خانه بوده و در واقع قلب خانه می باشد. ساکنین  یک منزل بیشترین بازه زمانی خود را در این بخش جهت صرف صبحانه، ناهار و شام و پخت و پز صرف می کنند. بنابراین داشتن دکوراسیون شیک، زیبا و با فضایی مناسب می تواند بر بسیاری از مسائل از جمله رفت آمد در داخل آن، ایجاد فضای دلنشین داخلی برای صرف غذا و ... بسیار موثر است.

اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه

اصلی ترین اجزای یک آشپزخانه را کابینت ها، سینک ظرف شوئی، اجاق گاز و یخچال تشکیل می دهد. نوع انتخاب وسایل و محل قرار گیری این بخش ها باید به شکل مناسبی صورت گیرد که دسترسی افراد به آن ها در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. به طور حتم جاگذاری صحیح وسایل، نور پردازی درست و استفاده نمودن از تمامی فضاهای داخلی جز رکن های اصلی یک طراحی دکوراسیون آشپزخانه مناسب است. رنگ و جنس کابینت ها و نوع طراحی باید به شکلی باشد که فضای کافی برای جاگذاری وسایل وجود داشته باشد و مزاحمتی برای رفت آمد افراد ایجاد نکند. رنگ کابینت ها نباید تند و زننده باشد.

نور پردازی در دکوراسیون آشپزخانه

نور مناسب و کافی مهم ترین فاکتور در یک طراحی دکوراسیون آشپزخانه شیک است. نور طبیعی آشپزخانه را نباید از بین برد و با پوشاندن پرده های ضخیم و یا دیگر مصنوعات آن را مخفی کرد. نور روز از همین بخش ایجاد می شود بنابراین باید از آن جهت روشنایی روز آشپزخانه استفاده کرد. نور پردازی مصنوعی با استفاده از لامپ در شب و ایجاد فضاهای پر نور جهت عملیات پخت و پز بسیار مهم است.

اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه | طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک | طراحی و دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

کفپوش آشپزخانه رکن بعدی در انتخاب دکوراسیون آشپزخانه است. رنگ، جنس و ابعاد مهم ترین بخش های مورد توجه یک کفپوش مناسب است. باید از رنگ هایی متناسب با دیگر فضاها در دکوراسیون استفاده شود و جنس آن به نحوی باشد که پاکسازی آن به راحتی صورت گیرد و در ابعاد مناسب فضای آن بخش باشد.قرار دادن میز و صندلی متناسب در داخل آشپزخانه نیز یکی دیگر از عواملی است که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مهم است. چناچه فضای آشپزخانه کوچک است می توان از اپن به جای میز استفاده کرد و در این حالت از حداقل فضا بیشترین استفاده شده است

برای مشاهده گالری کلیک کنید